تبلیغات
همایش های انجمن علوم سیاسی ایران - مطالب خرداد 1392
 

بسمه تعالی

با سلام و احترام

ضمن تشکر از جنابعالی به خاطر مشارکت ارزشمندتان در هفتمین همایش انجمن علوم سیاسی ایران «حکمرانی، سیاست و دوستی» به اطلاع می رساند که انتشار مجموعه مقالات همایش در دستور کار انجمن علوم سیاسی ایران قرار دارد.

چنانچه علاقمند به انتشار مقاله خود در مجموعه مقالات این همایش هستید، درخواست می شود نسخه کامل و نهایی مقاله خود را، براساس شیوه نگارش علمی و بهره گیری از ارجاعات درون متنی  تدوین و تا تاریخ بیستم مردادماه به آدرس الکترونیکی جدید دبیرخانه همایش ipsa.conference1392@yahoo.com  ارسال فرمایید.

یادآوری می شود که مقالات نباید قبلاً جایی ارائه شده و یا منتشر شده باشند و ارسال مقاله به معنای پذیرش آن نیست. همچنین، مقالاتی برای چاپ در مجموعه مقالات همایش پذیرفته می شوند که علاوه بر رعایت شیوه نگارش علمی- پژوهشی و پذیرش اولیه، توسط هیئت علمی محترم همایش نیز تأیید شوند.

 

با تشکر

دکتر مجتبی مقصودی

دبیر علمی همایش

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


گزارش: فاطمه جلالی

هفتمین همایش سالانه انجمن علوم سیاسی ایران با سمت و سوی  «گفتمان‌سازی» با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، کمیسیون ملی یونسکو ، انجمن ژئوپلیتیک ایران، انجمن ایرانی روابط بین الملل و انجمن جامعه شناسی ایران، تحت عنوان "حکمرانی، سیاست و دوستی" برگزار شد.

خانه ی اندیشمندان علوم انسانی، در روز پنج شنبه 26 اردیبهشت ماه 1392، مهمان جمعی زیادی از اساتید برجسته ی علوم سیاسی، پژوهشگران و علاقه مندان این رشته بود. انبوه جمعیت حاضر در همایش علاوه بر اینکه نشان از تمایل پژوهشگران این رشته به دوستی و صلح در تمام عرصه ها داخلی بین المللی و همچنین میل و آرزوی آنها برای پیشرفت، عدالت و توسعه¬ی کشور خود است. در ابتدای برنامه پس از قرائت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود ملی، حضاری که در تالار فردوسی بودند شنونده ی سخنان رئیس انجمن علوم سیاسی ایران، دکتر مجتبی مقصودی بودند. رییس انجمن علوم سیاسی ایران سخنان خود را با این نکته آغاز کرد که دوستی و دشمنی چون دو گانه های نیکی و بدی، خیر و شر، اهورامزدا و اهریمن از ابتدای تاریخ تا کنون همزاد بشراند و دو کیش و آیین آنها را راهبری کرده است. آیین جنگ افروزان و کیش بدخواهان؛ دشمنی، کینه و نفرت و خشونت طلبی و در عوض آیین مصلحان و کیش صلح طلبان؛ دوستی، آرامش، عشق و رحمان و رحیم را ترویج کرده است. در این میانه بی طرفان و منفعلان هیچ گاه نتواسته اند وضعیت نه دوستی نه دشمنی را حفظ کنند و هر از چند گاهی به اردوگاهی در غلطیده اند.

دکتر مجتبی مقصودی: در شرایط کنونی کشور "گفتمان دوستی" می تواند فضای کشور را تلطیف کند، همه نیروهای سیاسی ـ اجتماعی را گرد هم آورد و حول یک برنامه فراگیر و چترگونه سازماندهی و ضمن مسئولیت پذیری، نسل سوم مطالبات سیاسی ـ اجتماعی را پاسخگویی و راهبری می کند.

دبیر علمی همایش در رابطه با گفتمان دوستی این گونه  ادامه داد که  این گفتمان در چنین آشوب و کارزاری مدعی بازسازی نظمی انسانی بر پایه مکتب رحمان و رحیم است. گفتمانی که درب خود را به روی همه¬ی انسان¬ها و گروه¬های اجتماعی گشوده و به هیچ بهانه¬ای بسته نمی¬دارد. دشمنی را رسم مروت، مردم¬داری و سیاست¬ورزی آینده اندیشانه نمی داند. به آرامش و آسایش و رفاه مردمان سرزمین خویش و جهان دلبسته و چشم دوخته است و همه چیز  را برای همگان می خواهد و ادبار و فقر را برای هیچ انسانی، گروهی، دسته ای و ملتی نمی خواهد، حتی برای دشمنان خود!

وی در ادامه افزود: که در نیمه¬ی دوم از دهه چهارم انقلاب اسلامی ، سیاست ورزی ایرانی در دایره مملکت داری، پس از تجربه چهار گفتمان سیاسی یعنی؛ گفتمان انقلابی، گفتمان سازندگی، گفتمان اصلاحی و گفتمان اصول گرای عدالت محور جای خالی چه گفتمانی را احساس می کند و جامعه ایرانی را نه تنها مهیای آن، بلکه نیازمند و تشنه آن می¬داند ؟ گفتمانی که بتواند فضای کشور را تلطیف کند، همه نیروهای سیاسی ـ اجتماعی را گرد هم آورد و حول یک برنامه فراگیر و چترگونه سازماندهی کند و ضمن مسئولیت پذیری، نسل سوم مطالبات سیاسی ـ اجتماعی را پاسخگویی و راهبری می کند ؟

دکتر سید حسین سیف زاده: برای حاکمیت دوستی بر عرصه های زندگی ضروری است که به یک مصالحه¬ی مشفقانه برسیم و به دنبال تحلیل زیستی مشفقانه باشیم.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
همایش های انجمن علوم سیاسی ایران
درباره سایت


آمار سایت
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :